NEWEST

Somon DNA + Hyaluronik Asit | Zamansız Düşün, Muhteşem Görün

Hissettiğiniz gibi görünmek, taptaze gülümsemek ve özlediğiniz fotoğraflarınıza kavuşmak için hiçbir filtreye ihtiyacınız yok. Güzelleşirken doğadan ve doğallıktan asla ayrılmamak gerektigini savunan Optimus Medikal, size doğal yüz şekilendirmenin anahtarını sunuyor.

Gençleşmenin formulü, DNA hasarının önüne geçmekle olur. Biorevitalizasyonda yeni jenerasyon ve patentli teknoloji N-DNA Terapi; birbiriyle sinerjik hareket eden, polinükleotid (somon DNA) ve hyaluronik asit moleküIIerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Bu iki molekül tek bir şırıngada bir araya getirilmiştir. Eklenen mannitol ile, HA'in dayanıklılığı artırılarak, daha güçlü ve uzun süreli nemlendirme kapasitesi sağlanmıştır. Bu sinerji yaşlanma ve çevresel hasara karşı optimum korunma ve iyileşme sağlar.
Cilt anında lift olur, elastikiyeti ve nemi artar.

Mezoterapiden Güçlü, Dolgudan Farklı

“Gençliği kalıcı kılmak, zamanı durdurmak, görünür yaşlanmanın izlerini silmek ya da zamanı geri almak” gibi söz dizilerini bir araya getirdiğimizde aklınıza gelen ilk medikal estetik uygulama, 1950’den beri artık standart haline gelmiş mezoterapidir. Mezoterapi kozmetik dermatolojide derinin orta katmanına mikro incelikle iğneler aracılığı ile cilt sorunlarına yönelik moleküllerin verilmesi işlemidir. Düşük molekül ağırlıklı ürünler cildin epidermis yani üst katmanında etkili olan mezoerapi ajanları iken, cildin alt katmanlarını onaran ve tamirini sağlayan yüksek molekül ağırlıklı ürünler mezoterapiden daha güçlü etki göstermektedir. Mezoterapiden farkı, cilde hafif bir hacim kazandırır ancak dolgu gibi yüzü şişirmez. Cilt alt katmanlarında tamirat sağlar ve yenilenme etkileri uzun sürer. Uygulaması yapılan ve halk arasında Somon DNA’lı mezolift ya da mezoterapi yöntemi olarak bilinen mikro enjeksiyon yöntemi ya da dermaroller-dermapen ile cilt ve cilt altına uygulama yapılır. Mezolift yöntemi ile epidermal tedavi uygulanabilmektedir. Mezoterapi ve mezolift uygulamaları ile cildin, kolajen ve elastin üretimi artırılarak cilt yenilenmesi hedeflenir. Mezolift sonunda ciltte kısa süreli bir parlaklık ve aydınlanma görülür. 2013 yılından bu yana Türkiye’de uygulanmakta olan Pİ Sistem, mezoterapiden güçlüdür ve piyasada Somon DNA olarak sunulan diğer ürünlerden tam 10 kat fazla polinükleotid içermektedir. Bu sebeple cildin alt katmanlarına ulaşıp mezoterapiden güçlü etki sağlamaktadır. Mastelli Biopharmaceutical’ın yapmış olduğu ar-ge çalışmaları neticesinde polinükleotidler ve hyaluronik asit molekülleri tek bir şırıngada bir araya getirilerek Newest mezoterapi işlemlerinde güçlü bir formülün oluşmasını sağlamıştır. Bu formül dolgudan farklı, ama mezoterapiden güçlü etkilere sahiptir. Tek başına somon DNA ya da tek başına hyaluronik asit uygulamasından %50 daha güçlü etkiye sahiptir. Ayrıca bu formülün içine eklenen mannitol ile de mezoterapi işleminin daha uzun süren etkiye sahip olması sağlanmıştır.

Nerelerde Kullanılır?

Yüz, Boyun, Dekolte, Eller

Genç/Olgun cilt, hasarlanmış ve nemsiz/dehidrate cilt

Akneik cilt, atrofik skarlar ve cilt kusurları

Dermal revitalizasyon

Kaç Seans Uygulanır?

Kişinin kronolojik yaşlanma genetiği ve çevre koşulları hasarına bağlı olarak 6-9 ayda bir 3 seans / 21 gün aralıkla önerilmektedir.

Koruma seanslarının 3. aydan itibaren her iki ayda bir 1 seans yapılması önerilmektedir.

Koruma seansları protokolün etkinliğini artırmakta ve etki süresini uzatmaktadır.

Uygulama protokolü, hekimin önerdiği şekilde enerji bazlı cihazlarla, dolgularla yada botoks gibi işlemlerle birlikte uygulanabilir.

Cildin ihtiyacına göre hekimin önerisi ile, seans sayısı artırılabilir yada azaltılabilir.

20 mg PDRN+20 mg HA(HMW)+MANNİTOL
2 ml HAZIR ŞIRINGA + 30g / 13 mm 2 ADET İĞNE

Beklenen Etkileri

Elastikiyeti artmış, sağlam görünen cilt sağlar.

Parlak ve net bir cilt, eski mat ve donuk ifade tamamen ortadan kalkar.

Doğal ifade değişmeden cilt formuna kavuşur, yüzdeki değişimi, çevreniz farkeder ancak ne yapıldığı anlaşılmaz.

Dolgu ihtiyacı olmayan kişilerin yüzü toparlar ve sıkılaştırır.

Dolgu yapılmasına rağmen esnekliği bozulmuş cilde, esnekliğini geri verir.

Leke tedavilerinde tedaviyi destekler ve yüzün tamamının homojen görünüme kavuşmasını sağlar.

İnce kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur.

El yaşlanmasının önüne geçer ve daha genç, sağlıklı görünüme kavuşmasını sağlar.

Özellikle yaz öncesi yapılan uygulamalar cildin UVB/UVA hasarına karşı korunmasını sağlar, yaz sonu daha az hasarlı bir ciltle geri dönmenize yardımcı olur.

Yaz sonrası yapılan uygulama hasara uğrayan cildin tamir edilmesine yardımcı olur ve cildi eski formuna kavuşmasını sağlar.

Cerrahi uygulamalar öncesi/sonrası cilt elastikiyetini ve kalitesini artırmak amacıyla kullanılır.

Cihazla uygulanan ameliyatsız yüz germe işlemleri öncesi uygulanması; hem cildin kalitesini artırır hem de yapılan işlemin maksimum sonuca ulaşmasına yardımcı olur.

Sonuçlar

after
Sonra
before
Önce
Boyun toparlama ve gençleştirme tedavisi
after
Sonra
before
Önce
Yüz toparlama ve gençleştirme tedavisi
after
Sonra
before
Önce
Dekolte tedavisi

ULUSLARARASI GÜVENLİK STANDARTLARINA UYGUNLUK

mastelli-standard mastelli-standard

Tüm Mastelli ürünleri, San Remo/İtalya’daki Mastelli Biopharmaceutical tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir. Mastelli Biopharmaceutical‘de ürün ve müşteri güvenliği birincil amaçtır. Üretim, kalite kontrol, kalite güvencesi ve düzenleyici ekipler, bu hedefe ulaşmak ve tüm dünya da istikrarlı, yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sunmak için birlikte çalışırlar.
En son GMP (İyi Üretim Uygulamaları), GLP (İyi Laboratuar Uygulamaları) ve ISO (Uluslararası Standartlaştırma Organizasyonu) kriterlerine uyan mevcut üretim tesisi, son teknoloji sistem ve makineler ile donatılmıştır. Tüm bu izinlerini korumak için İtalyan Sağlık Bakanlığı (AIFA) ve Istituto Superiore Di Sanità (ISS) tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.
Enjektabl tüm ürünler CLASS III Medical Device ruhsatı ve tüm klinik çalışmaları ile Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve 2014 yılı sonunda Türkiye pazarına sunulmuştur. Enjekte edilebilir ruhsatı ile tüm etkinlik ve güvenilirlik testleri yapılmıştır. Intra-dermal kulllanım ruhsatına sahiptir.

ÜRÜNLERİMİZ

NEWEST ONE
DETAYLI BİLGİ
İALEST
DETAYLI BİLGİ
PLINEST ONE
DETAYLI BİLGİ
PLINEST
DETAYLI BİLGİ
PLINEST FAST
DETAYLI BİLGİ
PLINEST EYE
DETAYLI BİLGİ
PLINEST HAIR
DETAYLI BİLGİ

ÜRÜNLERİMİZ

NEWEST ONE
DETAYLI BİLGİ
İALEST
DETAYLI BİLGİ
PLINEST ONE
DETAYLI BİLGİ
PLINEST
DETAYLI BİLGİ
PLINEST FAST
DETAYLI BİLGİ
PLINEST EYE
DETAYLI BİLGİ
PLINEST HAIR
DETAYLI BİLGİ
BÜLTENİMİZE KATILIN

Yenilikler, kampanyalar, haberler, etkinlikler ve blog içeriklerinden anında haberdar olabilmek için e-bültenimize hemen kayıt olun.

E-Bülten
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Aydınlatma Metnini okudum ve onaylıyorum.
top