Biz Kimiz?

mehtap ozcan

“Bizler, Optimus olarak, kurumsal değerlerimize bağlı oluşturduğumuz stratejinin başarısına inanıyoruz.


Vizyonumuz müşterilerimizin, bayilerimizin, tedarikçilerimizin ve çalışanlarımızın ilk tercihi olmak.


Amacımız, müşterilerimize kaliteli ve değer yaratan ürünler sunmaktır.”


mehtap ozcan imza
Optimus 2003 yılında, genç girişimciler tarafından kurulmuştur.

Şirketimiz; kliniklerin ihtiyaçlarına göre, yaşam kalitesini ve konforunu artıracak spesifik ürünleri pazara sunmak ve tanıtmak konusunda uzmanlaşmıştır. Bu uzmanlaşma pazardaki boşlukları analiz eden, uygun fırsatları araştıran ve bütün kliniklere son teknoloji ürünleri temin eden, genç, dinamik ve tecrübeli ekip tarafından geliştirilmiştir.

Doğru strateji.

Optimus distribütörlüğü bulunduğu ürünlerde pazar lideri olmayı hedefliyor. Bu hedef için Optimus, ortaklarına ve müşterilerine değer verir, gelişim ve yenilikleri yakından takip eder ve enerjisini daimi ilerleme disiplini ile başarıya ulaşmaya adar.

Optimus hedefleri sayesinde iddialıdır.

Optimus’un hedefi, varolan ve potansiyel müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda sağlık sektörünün geniş alanlarında ürün bulundurmaktır.

Müşteri memnuniyeti, dürüstlük, verimlilik ve etkililik, Optimus’un hedeflerine ve başarısına ulaşmasında olmazsa olmazlarındandır.

Optimus’un Tarihçesi

Optimus’un her geride bıraktığı yıl başarı hikayesinin dönüm noktası olmuştur.

2003 yılında Ecz.Mehtap Özcan şirketin temelleri atıldı ve İstanbul’da kuruldu

2003 yılından itibaren cerrahide kliniklere yüksek teknoloji ürünlerin lansmanını sağladı.

2003
  • 2003 yılında Rochester Medical/ABD ve Urotech/Almanya anlaşması ile üroloji alanında yaşam kalitesini artıracak ürünleri pazara sunmuştur.
  • 2003 yılında Polyganics/Hollanda firmasına ait el cerrahisi, KBB alanında biyoteknolojik ürünlerini pazara sunmuştur.
  • 2003 yılında Bariatric Solutions/İsviçre ve Silimed/Brezilya anlaşmaları ile obezite cerrahisi alanında intragastrik balon, mide bandı ve cerrahi uygulama aparatlarının lansmanını gerçekleştirmiştir.
2004
  • 2004 yılında Confluent Surgical ile genel cerrahi, jinekoloji ve beyin cerrahisi alanında biyoteknolojik high-tech ürünleri pazara sunmuştur.
2006
  • 2006 yılında Confluent Surgical’ın Covidien Healthcare ile birleşmesiyle, Covidien Biosurgery’nin Türkiye temsilciliğine başlamıştır.
2011
  • 2011 yılında Audio Technologies ile beyin cerrahisi alanında dura greftlerini pazara sunmuştur.

2012 yılı Optimus için yeni dönüm noktası olmuş ve dermal kozmetoloji alanında faaliyetlerine başlamıştır. Güzelleşirken doğadan ve doğallıktan ayrılmamak felsefesiyle, doğal yüz şekilllendirme ve sorunlarının ortadan kaldırılması için gereken ürünleri pazara sunmaktadır.

2012
  • 2012 yılında LEM Compounding Research/İtalya ile iş ortaklığı gerçekleştirmiştir. Bu ortaklık ile topikal cilt tedavilerinde yepyeni bir sistemin markalaşmasını sağlamıştır. RENOVASY adı altında piyasaya sunduğu bu marka ile cilt yenilemede yeni bir konsept yaratmıştır. Beraberinde ev bakım krem, serum ve maskelerinin de üretimini yapmış ve 2014 yılında pazara sunmuştur.
2013
  • 2013 yılında Mastelli Biopharmaceutical ile anlaşma sağlamıştır. Polinükleotid teknolojisinde uzmanlaşmış Mastelli ile biorevitalizasyonda yepyeni protokolleri piyasaya sunmuştur. Somon DNA Aşısı ile dermal rejenerasyonda intra-dermal uygulamalara yenilik sağlamıştır.
BÜLTENİMİZE KATILIN

Yenilikler, kampanyalar, haberler, etkinlikler ve blog içeriklerinden anında haberdar olabilmek için e-bültenimize hemen kayıt olun.

E-Bülten
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Aydınlatma Metnini okudum ve onaylıyorum.
top