open-close

Cilt Bakımı Blog Yazıları

Cilt Kuruluğundan Korunmanın Yolları

Ürünler
18.05.2017

Cildinizi Nemlendirin: Cildin nemsiz kalmaması için günlük olarak cilt nemlendirici kullanılması gerekir. Bu nemlendiricilerin içerikleri de önemlidir. İçeriğinde Hyalüronik asit bulunduran nemlendiriciler cildin ihtiyacı olan nemi sağlar ve cildin nem dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur. Bu ürünler sayesinde cildin onarımı yapılır ve cilt kurumasının önüne geçilebilir.

Kısa duş alın: Banyo ve duş süresi kısa tutulmalıdır ve duştan çıktıktan sonra cildin mutlaka cilt nemlendirici ile nemlenmesi sağlanmalıdır.

Sabundan uzak durun: Sabunlar deriyi kuruttuğundan, sabunsuz temizleyiciler kullanılmaya özen gesterin. Kullandığınız temizleyicilerin içeriklerinde sabun olmadığına emin olun.

Kimyasallardan korunun: Deterjan, aseton ve kimyasallarla sık temastan kaçının.

Çok dar giyinmeyin: Çok dar giysiler, sürtünmeye bağlı olarak deride kuruluk ve hassasiyete neden olabileceğinden, kıyafet seçimine dikkat edilmelidir.

Ofisi nemlendirin: Özellikle ofis ortamında çalışanlar, klimanın neden olduğu düşük neme bağlı cilt kuruluğundan şikayet edebilirler. Odanın nem oranının düşük olmamasına dikkat edilmelidir.

Bol su tüketin: Cilt kuruluğunu engellemek için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bol su tüketimidir. Sadece suyla değil, bitki çayları ya da meyve sularıyla da gerekli sıvı ihtiyacı karşılanabilir. Özellikle bol meyve ve sebze tüketimi, cilt sağlığı için gereklidir.

Doğanın Alkali Nem Fabrikası Bioregen İle Tanışın: Cildinize ne yaparsanız yapın matlık ve nemsizlik hissi devam ediyorsa son zamanların en moda sistemi olan alkalileştirme ile üretilen Bioregen, içeriğindeki serbest Hyalorunik asit sayesinde nemlendirici ve onarıcı etki gösteriyor. Yüksek alkali ortamda hazırlanması nedeniyle uygulandığı bölgeye maksimum oranda oksijen taşır. Böylece cildiniz anında nem kazanır. Cilt pH’ı ile uyumlu olduğu için cildinizdeki parlaklığı hemen farkedersiniz.

Göz altınız aydınlanır. Vücudunuzdaki çatlaklarda belirgin iyileşme sağlanır.

Yüz, boyun ve dekolteniz kazandığı nemle onarılır ve parlar.

Bioregen ile ilgili daha detaylı bilgi için >> http://bit.ly/2q2o0rH