open-close

Cilt Bakımı Blog Yazıları

Boyun Kırışıklığına Karşı Önlemler

Boyun ve El Yenilenmesi
10.11.2017

Boyun / Dekolte Kırışıkları Nasıl Önlenir ?

Yaşlanmaya gelince, boyun bölgesi kritik bir noktadır. Biz güzel kusursuz yüzlerimizde kırışıklıkları çok fazla görmeyiz ama boyun alanının yakınında cilt yaşlı görünmeye kırışmaya başlar. Yaşlanmanın ilk işaretlerinden biri boyun kırışıklıkları ve cilt sarkmaları. Bu felaketleri önlemek için, cildinizi kırışıklıklardan ve diğer kusurlardan önceden korumak zorundasınız.

Sigara ve diğer dumanlardan cilt maruz kalma sınırını en aza indirin.
Günlük rutin iyi bir boyun egzersizi ekleyin.
Her zaman başınızı dik ve çeneyi yukarı tutun.
Sağlıklı ciltler için günlük en az 8 bardak su içiniz.

Yaşlanma sürecini yavaşlatmanın en iyi yolu korumak ve boyun derisinin elastikiyetini artırmak için gerekli önlem yollarını almaktır. Boyun kırışıklarını önlemek için, doğru cilt bakımı yapılması gerekir. Boyun bölgesinin, yüzünüzün alanı gibi hassas olduğunu unutmayın.

Sağlıklı Yaşam ile Boyun / Dekolte Kırışıklıklar Önleyin;

UVA ve UVB ışınlarına karşı cildinizi korumak için güneş ışığına maruz kalmayı sınırlayın, ve yaz kış dışarı çıkmadan 10 dakika önce güneş kremi kullanın.
Günlük bakım rutininde mutlaka krem, serum ya da maskeleri boyun ve dekolte bölgelerine de sürmeyi unutmayınız. Böylece bu hassas bölgelerinde günlük ihtiyaç duyduğu bakımı karşılamış oluruz. Kullanılan ürünlerin içeriğinde peptid olması ayrıca önem taşır. Çünkü peptid içerikli ürünler cildi sadece nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda cildin bozulan yapısının düzeltilmesine de yardımcı olur. Aynı zamanda cildi çevresel faktörlerin zararlarından da kurtarır. Kullanılan ürünlerin düzenli kullanımı da son derece önem taşır. Bunun yanı sıra ihtiyaca göre birçok farklı yöntemden de yararlanılabilir. Masaj da boyun için çok yararlıdır ve mevsimi olmayan etkili bir tedavidir. Masaja cilt pembeleşinceye kadar devam edilmeli, sonra peptid içerikli nem maske ile cildi dinlendirmeye geçebiliriz.

Somon DNA Aşısı Pİ System: Cildinizin yaşlanmasını engellemek için alınacak en büyük önlem şüphesiz Pİ System yöntemidir. Bu sistem sayesinde cilt yapısı güçlendirilerek cildin yaşlanmaya karşı dirençli hale gelmesi sağlanır. Yaşlanmaya sebep olan nem ve elastikiyet kaybı, Somon DNA Aşısı ile giderilir. Sistem uygulaması sonucu cilt yoğun neme kavuşur. Cilt çevresel faktörlerin olumsuz etkilerinden korunmuş olur. Özellikle kollajen kaybı ve baş eğme mimiği ile oluşan yatay boyun çizgileri Somon DNA Aşısı Pİ System ile etkin biçimde tedavi edilir. Somon DNA molekülleri ve Hyaluronik Asit’ in kombine olarak kullanıldığı bu sistem, 4 seans olarak uygulanır. Uygulama ile kollajen yapı desteklenir ve cildin nemi ve elastikiyeti arttırılır. İlk seanstan itibaren cildin iyileşmesi görülür. Seanslar bittikten sonra cildin yapısındaki belirgin iyileşme ve aydınlanma dikkat çeker. İnce çizgilerin görünümünde düzelme ve cilt yapısında elastikiyet artışı gözlemlenir. Elastikiyet artışı sayesinde cildin sarkmaları da toparlanmış olur. Sistem yüz, boyun/dekolte ve el gibi bölgelere uygulanarak yaşlanma izlerini bir bütün olarak ele aldığından da tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkar.