open-close

Pİ System Göz Altı Somonu

Göz bölgesi görünüşümüzü en fazla etkileyen bölge olmasının yanı sıra dünyada en çok sorun yaşanan bölge olmasıyla da dikkat çekmektedir. Kırışıklıklar, ince çizgiler ve koyu halkalar genellikle genetik ve yaşa bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Genetik faktörler dışında stres, yorgunluk ve uykusuzluktan dolayı da gözaltlarında sorunlar meydana gelir. Yaş ilerledikçe kemik yapısı değiştiğinden gözaltı bölgesinde sorunlar artar.

Göz Altı Rejuvenasyonu

Bu sorunlar 20’li yaşların sonuna doğru ortaya çıkmaya başlar. Yaşlanmayı durdurmak mümkün değildir ancak yavaşlatmak ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak mümkündür. Bunu kozmetik ürünlerle yapmaya çalışmak ise yeterli olmayacaktır.

Göz Altı Sorunlarımızın Sebepleri Nelerdir?

Göz çevresi çok ince ve yağ bezlerinden oluşan fakir bir deridir. Göz çevresi etrafında çok sayıda kas bulunduğundan dinamik kırışıklık denilen mimik kırışıklıkları erken yaşta oluşmaya başlar. Göz çevresinde kırışıklık dışında görülen diğer sık kozmetik sorunlar ise pigmentasyon yani göz etrafında morluklar ve ödem yani torbalanmadır.

Gözaltı halkaları, hem erkeklerde hem de kadınlarda sık görülen ortak bir yakınmadır. Gözaltındaki bu koyu renk halkaların nedeni kesin olarak bilinmemektedir. Yine de buna neden olabilecek birçok faktörden bahsedilmektedir. Bu faktörler arasında genetik nedenler, güneş ışınları, düzensiz uyku, düzensiz beslenme, sigara ve alkol tüketimi, alerjiler ve bazı sistemik hastalıklar yer almaktadır.

Gözaltındaki morluklar birçok nedene bağlı olabilir. Genetik nedenlere bağlı yani kalıtsal olabilir. En sık görülen nedenlerden biri budur. Kişinin altta yatan eşlik eden bir sağlık problemi yoksa ve tetikleyici bir faktör bulunamıyorsa, genetik nedenlerden olduğu düşünülebilir.

Göz çevresini güneşten koruyun. Deri yaşlanması çevresel faktörlerden de etkilenir. Özellikle güneş ışınları bunun başında gelir. Uzun yıllar UV’ye maruz kalan kişilerden güneş ışınlarının yaptığı birikim hasarına bağlı olarak gözaltında renkte koyulaşma pigmentasyon görülebilir. Çok basit ama en önemli yaşlanma karşıtı kremlerden biri olan güneş koruyucular yine burada da devreye girer. Güneş koruyucu kullanımı, göz çevresi kırışıklığını engellemede en önemli yöntemdir. Güneş koruyucuları bu yüzden mutlaka göz çevresine de uygulanmalıdır.

Düzensiz uyku saatleri olan kişilerde de yine benzer problemler ortaya çıkabilir. Günde en ez 8 saat uyku ve aynı saat aralıklarında uyku düzeni gerekir. Uyku düzeni olmayan kişilerde göz çevresinde torbalanma ve morluklar en sık karşılaşılan problemlerdir.

Halkaların nedeni alerji olabilir. Alerjik kişilerde yine gözaltında mor halkalar sıkça görülür. Bu yüzden alerji tanısı olan kişiler ilgili hekime başvurup altta yatan hastalıklarıyla ilgili tedavi olmalıdırlar. Göz etrafında ödem, şişlik ve renk değişikliği olduğunda mutlaka bir cilt uzmanına başvurmak gerekir.Pİ System Somon DNA Aşısı Göz Çevresi Yapılandırma tedavisi son dönemde başvurulan en yaygın ve etkili yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Peki Pİ System Somon DNA Aşısı Göz Çevresi Yapılandırmada Neden Etkilidir?

  • Yapılan klinik araştırmalarda uygulamanın göz çevresinde etkin sonuçlar elde ettiği   kanıtlanmıştır.
  • Somon DNA molekülleri ile gözaltı morlukları azaltır ve koyu halkaları giderir,
  • Gözaltındaki şişlikleri yok eder,
  • Göz çevresindeki ince çizgi ve kırışıkları açar,
  • Gözaltı aydınlatılmasında son derece etkilidir.

 

Uygulama Protokolü

Doktor tarafından yapılan Pİ System Somon DNA Aşısının, 3 seans uygulanması öngörülür. Tedavi aralığı cilt tipine göre değişkenlik gösterir ve 21 gün aralığında uygulanır. İlk seanstan sonra değişim fark edilir. Seanslar tamamlandığında ise günden güne artan bir yenilenme görülür. Etkinliği artırmak için her iki ayda bir yeni bir seans daha yapılması önerilmektedir.

Göz çevresindeki yapının güçlendirilmesiyle ortaya çıkan aydınlanma tatmin edicidir. Uygulamada hasta memnuniyeti esas alınmıştır.

Klinik olarak kanıtlanmış bu yöntemin alerjik etkisi çok azdır. Bunun sebebi içeriğindeki Somon DNA moleküllerinin saflaştırma derecesidir.